ZEMESSARDZES ORĶESTRIS

Zemessardzes orķestra logo

 

Gods kalpot Latvijai!

Sazinies ar mums

ESI SAVAS ZEMES SARGS – STĀJIES ZEMESSARDZĒ!

RAKSTI UZ ESIZEMESSARGS@MIL.LV VAI ZVANI 1811

Par Zemessardzes orķestri

Zemessardzes orķestra priekšnieks un diriģents - kapteinis Andis Karelis. Šobrīd Zemessardzes orķestrī muzicē vairāk kā 60 zemessargi.

Uzdevumi

Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, Zemessardzes un NBS ceremoniju muzikālā noformēšana.

Zemessardzes orķestra dibināšana

Zemessardzes orķestrī muzicē pamatā jaunieši, un to 2011.gada 1.novembrī dibinājuši majors Viesturs Lazdiņš un kapteinis Andis Karelis.

Sasniegumi un sadarbība

Šo pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos, piemēram, Tēvu diena, Krūts veselības atbalsta gājiens Rīgā, Valsts asinsdonoru centra rīkotie pasākumi, kā arī ir Grand Prix ieguvējs pūtēju orķestru konkursos Cēsu Kauss 2014 un 2015 un 1.vietas ieguvējs Lietuvas atklātajā pūtēju orķestru čempionātā Šauļos 2016.gadā. Zemessardzes orķestris ir atbalstījis arī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisi. 2017.gada novembrī Zemessardzes orķestra bigbends viesojies Helsinkos par godu Somijas simtgadei. Gan Zemesardzes orķestris, gan bigbends veido koncertprogrammas ar Zemessardzes kori Stars, kā arī dažādiem solistiem un komponistiem.

2018. gads

Zemessardzes orķestrim 2018. gads bijis notikumiem bagāts, iegūti jauni sadarbības partneri – mūziķi no Kanādas Bruņoto Spēku Centrālā orķestra un Mičiganas Nacionālās Gvardes 126. Armijas orķestra. Kanādas orķestris kopā ar Zemessardzes orķestri muzicējis koncertos Latvijā, Zemessardzes orķestra grupa viesojusies Kanādā, kā arī Zemessardzes orķestris ir viesojies Mičiganā, ASV, sniedzot daudz dažādu koncertu. Košas atmiņas Zemessardzes orķestrim ir radījuši arī panākumiem pilnie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Kā arī Zemessardzes orķestrim bija liels gods pirmo reizi piedalīties Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai veltītajā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārajā parādē.

"Kur tu teci, gailīti mans" Michael Lett

"Aurora" (Thomas Doss)

Melodija no k/f "Ilgais ceļš kāpās" R. Pauls

"Dziesmiņa par prieku" A. Krūmiņš