ZEMESSARDZES STUDENTU BATALJONS

 

Zemessardzes Studentu bataljona logo

 

Studentu bataljona zemessargi ir patriotiski, profesionāli un gatavi aizsargāt Latviju.

 

Sazinies ar mums

ESI SAVAS ZEMES SARGS - STĀJIES ZEMESSARDZĒ!

RAKSTI UZ ESIZEMESSARGS@MIL.LV VAI ZVANI 1811

Iestājoties Zemessardzē, Tu apgūsi intensīvu pamatapmācības kursu vairāku nedēļu ilgā vasaras nometnē vai pusgada garumā reizi vai divas reizes mēnesī nedēļas nogalē. 

Apmācību periodā iemācīsies apieties ar strēlnieku ieročiem (AK-4, G-36, m/45, Sig-210, AKM, RPK, KSP-58, AT-4, M2CG), apgūsi pirmo palīdzību, militāros sakarus, topogrāfiju, ierindas mācību, reglamentus, lauka kaujas iemaņas, izdzīvošanu un nodaļas-vada līmeņa taktiku.

Tev būs iespējas fiziski un morāli pilnveidoties.

Uzdevumi

  • Uzturēt pastāvīgu kaujas gatavību un paaugstināt kaujasspējas, lai nepieciešamības gadījumā veiktu atbildības teritorijas aizsardzību. Svarīgs uzdevums ir valsts stratēģiski nozīmīgo objektu aizsardzība pret diversijām un terora aktiem. Tāpēc notiek karavīru un zemessargu militārā apmācība un patriotiskā  audzināšana.
  • iesaistīšanās cīņā pret dabas un tehnogēno katastrofu postošo darbību (plūdi, ugunsgrēki u.tml.), nepieļaujot materiālos zaudējumus vai maksimāli mazinot tos, un rūpējoties par iedzīvotāju drošību, kā arī, likvidējot stihiju radītās sekas; 
  • sabiedriskās kārtības nodrošināšana masu pasākumos un palīdzība policijai pazudušu cilvēku meklēšanā;
  • iesaistīšanās jaunatnes patriotiskajā audzināšanā, prezentējot bruņotos spēkus un Zemessardzi informatīvajos pasākumos izglītības iestādēs, dažādos piemiņas pasākumos un citur.

 

Kā mūs atrast