Ādažu poligonā notiek Zemessardzes militārās mācības

18.08.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

 

No 19. līdz 21.augustam Ādažu poligonā notiks Zemessardzes militārās mācības. Mācību mērķis ir pilnveidot zemessargu zināšanas un prasmes, orientējoties apvidū. 

Mācību laikā gan diennakts tumšajā, gan diennakts gaišajā laikā pa koplietošanas ceļiem pārvietosies zemessargi formas tērpos ar ieročiem uz 6x6 bezceļa transportlīdzekļiem. Plānota militārās tehnikas pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem, kā arī pa šoseju A1/E67 līdz apdzīvotai vietai Lilaste. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē! Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:

Zvani:  1811

Raksti: esizemessargs@mil.lv

Ieskaties: www.zs.mil.lv

 Iedzīvotāju ievērībai!

20. augustā Ādažu poligona piegulošajā teritorijā par koplietošanas ceļiem pārvietosies militārie transporta līdzekļi, karavīri un zemessargi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

kvadracikli ar zemessargiem armijas formas tērpos

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes štābs

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv