Ādažu poligonā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes speciālistu mācības

08.12.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

Šajā nedēļas nogalē, 12. un 13. decembrī Ādažu poligonā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes speciālistu mācības.

Jau kopš novembra 1. Rīgas brigādes zemessargi atbilstoši specialitātei savos bataljonos ir gatavojušies apmācībām ar ložmetēju, prettanku ieroci “Carl Gustaf” un granātmetēju. Ādažu poligonā tiks realizēta šo ieroču praktiskas šaušanas apmācība. Kursa noslēgumā tiks izniegti atzinumi par sekmīgu militārās specializācijas kursa pabeigšanu, jaunajiem speciālistiem kļūstot par vērā ņemamu papildinājumu savām vienībām mācību un dienesta uzdevumu izpildē.

“Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar COVID-19, mācībās tiek ievēroti ieviestie ierobežojumi un pretepidēmiskie drošības nosacījumi. Tomēr ir būtiski arī šajos apstākļos uzturēt vienību kaujasspējas un turpināt to izaugsmi,” uzsver Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!