Ādažu un Ropažu novados notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienību mācības “Kaujas patruļa 21”

12.08.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

Šajās brīvdienās, 14. un 15. augustā, Ādažu un Ropažu novados notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienību militārās mācības “Kaujas patruļa 21”. Zemessargu grupas, izmantojot ceļus, ielas un stigas, pārvietosies formastērpos, ar ekipējumu un ieročiem. Mācību laikā tiks izspēlētas dažādas situācijas, kurās tiks testētas un pilnveidotas zemessargu individuālās un kolektīvās - vienību spējas.

Militāro mācību laikā ārpus militārā poligona netiks izmantota nekāda veida munīcija. Mācību laikā netiks nodarīts bojājums apkārtējai videi vai privātīpašumam. Zemessardzes 1. Rīgas brigāde aicina iedzīvotājus nesatraukties un izturēties pret mācībām ar izpratni. Apmācība Zemessardzē notiek gan darba dienās, gan brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja savā brīvajā laikā pilnveidot iemaņas, lai labāk spētu sargāt Latviju. 

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv