Aizsardzības ministrija izdod jaunu bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” redakciju

15.05.2024
Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas” ir pieejama bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunā redakcija, kas ir papildināta ar sadaļām par krājumu veidošanu, rīcības plānu sagatavošanu ģimenēm, kā arī citu svarīgu un noderīgu informāciju.

“Sabiedrības noturības stiprināšana ir viens no visaptverošas valsts aizsardzības stūrakmeņiem. Aicinu ikvienu veltīt  1 stundu sava laika, lai iepazītos ar šo atjaunoto materiālu un pārrunātu tā saturu ar tuviniekiem. Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvos ir būt gataviem,” uzsver aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Līdz ar bukleta jaunākās redakcijas publicēšanu Aizsardzības ministrija īstenos informatīvu kampaņu “Bruņojies ar zināšanām”, lai skaidrotu gatavošanos krīzēm indivīda, ģimenes un kopienu līmeņos. 

Maijā Aizsardzības ministrija publicēs arī paplašinātu informatīvo materiālu par iedzīvotāju rīcību kara gadījumā, kas tapis, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju. Tāpat Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi apjomīgas vadlīnijas pašvaldībām par sadarbību ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un rīcību militāra apdraudējuma gadījumā. Lai iegūtu atgriezenisko saiti no pašvaldībām, vadlīnijas ir nosūtītas izvērtēšanai Latvijas Pašvaldību savienībai. 

Informatīvās kampaņas noslēgumā, 15. jūnijā, 14 Latvijas pašvaldībās norisināsies Nacionālo bruņoto spēku organizēti informatīvie pasākumi par gatavošanos krīzes situācijām un to pārvarēšanu.