Ar svinīgiem pasākumiem atzīmēs Zemessardzes 28. gadadienu

20.08.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa

 

Piektdien, 23. augustā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis piedalīsies Zemessardzes 28. gadadienai veltītajos pasākumos Kuldīgā un O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes”, Saldus novadā. Svētku pasākumus aicināts apmeklēt arī ikviens iedzīvotājs.

Zemessardzes 28. gadadienai veltītajos pasākumos Latvijā piedalīsies arī Igaunijas Zemessardzes (Kaitseliit) komandieris brigādes ģenerālis Riho Uhtegi (Riho Ühtegi) un Lietuvas Zemessardzes (KASP) komandieris pulkvedis Dainius Pašvenskas (Dainius Pašvenskas).  

Pasākumu programma 23. augusta rītā sāksies plkst. 10.00 ar Zemessardzes 28. gadadienai veltītu svētbrīdi Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kura laikā tiks iesvētīts O. Kalpaka bataljona Latvijas Neatkarības rotas karogs.  Svētbrīdī muzicēs Zemessardzes orķestris un vokālā grupa “Karameles”.

No plkst. 12.00 līdz 14.00 Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona teritorijā Ventspils ielā 102, Kuldīgā varēs vērot videoprojekciju “Ieskats Zemessardzes dibināšanas pirmsākumos”, kura tapusi sadarbībā ar Kuldīgas novada muzeju. Tāpat pasākuma laikā varēs apskatīt militārās tehnikas izstādi un nobaudīt lauka virtuvē gatavotas pusdienas. 

Savukārt plkst. 13.00 O. Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes”, Saldus novadā zvērestu dos jaunie zemessargi un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei tiks nodots iesvētītais O. Kalpaka bataljona Latvijas Neatkarības rotas karogs. Tāpat par sasniegumiem dienestā tiks apbalvoti Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karavīri, zemessargi un Zemessardzes veterāni.

23. augustā visā Latvijā jau tradicionāli norisināsies arī zibakcija “Esmu zemessargs”, kuras laikā zemessargi ir aicināti ierasties darba vietā kaujas formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu un radot svētku sajūtu Zemessardzes 28. gadadienā. Mirkļa birka (tēmturis), komunicējot sociālās saziņas tīklos: #esmuzemessargs. Mirkļa birka, komunicējot sociālās saziņas tīklos par Zemessardzes 28. gadadienu: #Zemessardzei28.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:

Zvani:  1811

Raksti: esizemessargs@mil.lv

Ieskaties: www.zs.mil.lv