Ar svinīgu ceremoniju noslēdzas Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pamatapmācības nometne

23.08.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

 

Zemessardzes 30. gadadienas priekšvakarā, 22. augustā, Alūksnes novada militārajā poligonā “Lāčusils” notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes rīkotā jauno zemessargu militārās pamatapmācības nometnes noslēguma ceremonija, kurā piedalījās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš, bataljonu komandieri, virsseržanti un zemessargu ģimenes locekļi.

Nometne ilga trīs nedēļas, un tās laikā zemessargi no visiem pieciem Vidzemes brigādes bataljoniem apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas zemessargiem nepieciešamās prasmes. Apliecības par pamatapmācības kursa beigšanu saņēma vairāk nekā 50 jaunie zemessargi no 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, 25., 27. un 31. kājnieku bataljoniem, kā arī no 54. kaujas atbalsta bataljona.  

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, pirmās palīdzības, ložmetējnieka, izlūka u.c. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos. Jau drīzumā jaunie zemessargi varēs pilnvērtīgi izmantot iegūtās zināšanas militārajās mācībās “Namejs 2021”, kas Vidzemē norisināsies septembrī.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi