Balvos darbu sācis Zemessardzes 31.kājnieku bataljona rotu atbalsta punkts

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

Ceturtdien, 5. septembrī, plkst. 11.00 Balvos, Raiņa ielā 52 svinīgi atklāja Zemessardzes 31.kājnieku bataljona rotu atbalsta punktu.

Atklāšanas pasākumā piedalījās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, 31.kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Ritenis, bataljona karavīri un zemessargi, Zemessardzes vecākais kapelāns majors Raimonds Krasinskis, kā arī  Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs un novada pašvaldības pārstāvji.

Jaunais bataljona rotu atbalsta punkts atvieglos iespēju Balvu un tuvējo novadu iedzīvotājiem pievienoties Zemessardzei, ļaus efektīvāk pildīt bataljona administratīvās funkcijas, tāpat tas darbosies kā pulcēšanās punkts zemessargiem no Balviem un tuvējās apkārtnes.

Jau ziņots, ka, stiprinot valsts aizsardzības spējās un padarot efektīvāk veicamas bataljonam noteiktās funkcijas, 12. jūlijā arī Apē durvis vēra 31.kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts.

Zemessardzes 31.kājnieku bataljona atbildības teritorijā atrodas Alūksnes, Apes, Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novads. 2009. gada decembrī bataljona štābs tika pārvietots no Balviem uz Alūksni, un šobrīd viss bataljons ir izvietots vienās telpās kopā ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu. Zemessardzes 31.kājnieku bataljons ir viens no pieciem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pakļautībā esošajiem bataljoniem, un tā komandieris kopš 2017.gada 3. marta ir pulkvežleitnants Jānis Ritenis.

Zemessardzē uzņem 18–55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

RAP Balvi

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

Valsts aizsardzība ir mūsu kopējā atbildība. Kopā mēs varam aizsargāt Latviju!

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tālr.28326080, e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi

Instagram/Vidzemes brigādes zemessargi