Barikāžu atceres pasākumi Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās

18.01.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Pieminot 1991. gada barikāžu notikumus, 20. janvārī Kurzemē paredzēti vairāki piemiņas pasākumi, kur piedalīsies un atbalstu sniegs Zemessardzes vienības. Notiks arī svinīgās jauno zemessargu zvēresta došanas ceremonijas.

Pirmdien, 20. janvārī, plkst. 17.00 pie Liepājas muzeja, K. Ukstiņa ielas 7/9 pagalmā, notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums, kas šogad veidots kā Vienotības un karogu diena un kurā ar saviem karogiem piedalīsies gan Liepājas garnizonā dislocētās Nacionālo bruņoto spēku vienības, gan mācību iestādes, jaunsargu vienības, nacionāli patriotiskās organizācijas u.c. Pasākumā piedalīsies arī Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargi, zemessargu kandidāti un veterāni. Pasākuma laikā paredzēta jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija. Zvērestu pieņems Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris.

Savukārt 20. janvārī, plkst. 14.00 Zemessardzes 46. kājnieku bataljonā Ventspilī notiks jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija, kur zvērestu pieņems bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Lakševics.

Kopumā barikāžu piemiņas pasākumu laikā Kurzemē jauno zemessargu zvērestu dos 28 jaunie Zemessardzes kandidāti.

Janvāris ir 1991. gada barikāžu piemiņas laiks. Šogad aprit 29 gadi kopš tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju pameta savas mājas un devās uz Rīgu, lai pie stratēģiski svarīgiem objektiem būvētu barikādes.

Ikviens aicināts pulcēties pie atceres ugunskuriem, lai ar dziesmām un atmiņu stāstiem godinātu barikāžu dalībniekus, kopīgi atsauktu atmiņā un apliecinātu arī šodien, cik spēcīga bija, ir un būs ticība Latvijas neatkarībai.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

 
Informāciju sagatavoja:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 67209913
guna.pricina@mil.lv