Bauskā notiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona komandiera maiņas ceremonija

13.06.2020
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes štābs

Šodien, 13. jūnijā, plkst. 12:00 Bauskas pilskalnā norisināsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona komandiera maiņas ceremonija. Līdzšinējo komandieri majoru Elmāru Popakulu amatā mainīs majors Kaspars Kokins.

Majors E. Popakuls 2018. gadā iecelts bataljona komandiera amatā un viņa vadībā tika atjaunots vēsturiskais Zemessardzes 53. kājnieku bataljons. Ar aktīvu un mērķtiecīgu darbību ir piesaistīti jauni profesionālā dienesta karavīri un zemessargi, tādejādi stiprinot valsts aizsardzību. Ir izveidota laba sadarbība ar Vecumnieku, Iecavas un Pilsrundāles novada domēm un skolām. Sadarbība ar Bauskas Valsts policiju, Pašvaldības policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu ir redzama tādos pasākumos kā ”Bauskas drošības dienas”, “Ēnu dienas 2020” un citos. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā tika sniegts atbalsts Valsts robežsardzei uz Latvijas – Lietuvas robežas.

Majors Kaspars Kokins kopš 2003. gada dienēja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā un citās Nacionālo bruņoto spēku vienībās. Kā instruktors apmācījis virsniekus Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Lietuvas aizsardzības akadēmijā. No 2014. gada līdz 2017. gadam pildījis dienesta pienākumus Starptautiskajā Ziemeļrietumu korpusa štābā Ščecinā, Polijā. Pēc atgriešanās Latvijā dienestu turpinājis Zemessardzes 2. Vidzemes un 1. Rīgas brigādēs.

Majors K. Kokins militāro izglītību ir ieguvis vairākos kursos ārvalstīs un nesen atgriezies no mācībām Baltijas Aizsardzības koledžā Tartu.

1.Rīgas brigādes komandiera novēlējums jaunajam bataljona komandierim īstenot iesāktos darbus, būt dzinējspēkam jaunizveidotajā vienībā un turpināt veiksmīgo sadarbību. Lai izdodas iegūt uzticību savu padoto, zemessargu un novada iedzīvotāju sirdīs!

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 1.Rīgas brigādes

Informācijas daļa