Bauskā notiks Zemessardzes diena

15.08.2023
Iestāšanās Zemessardzē
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

Sestdien, 19. augustā, Bauskā norisināsies Zemessardzes diena, kuras laikā iedzīvotāji varēs tikties ar zemessargiem, apskatīt Zemessardzes militāro tehniku un ekipējumu, uzzināt par iespējām pievienoties Zemessardzei. 

Zemessardzes diena iesāksies plkst. 9.00 ar dievkalpojumu Bauskas Svētā Gara Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Plkst. 10.00 paredzēta ziedu nolikšana pie Bauskas brīvības pieminekļa. Savukārt no plkst. 11.00 Rātslaukumā pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti uz Zemessardzes un Iekšlietu ministrijas vienību tehnikas, ekipējuma un ieroču izstādi. Tajā varēs apskatīt Zemessardzes rīcībā esošos ieročus, ekipējumu un militāro tehniku, ko zemessargi izmanto dažādu uzdevumu veikšanai.  

Plkst. 11.45 Rātslaukumā Zemessardzes orķestris sniegs muzikālo priekšnesumu, pēc kura plkst. 12.00 norisināsies militārā ceremonija ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādes vienību, aicināto sadarbības partneru un viesu dalību. Kaimiņvalstis pārstāvēs viesi no Lietuvas brīvprātīgās militārās organizācijas KASP (“Krašto apsaugos savanorių pajėgos”) un Igaunijas Zemessardzes jeb brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit”. Ceremonijas laikā uzrunu teiks Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. 

Pēc militārās ceremonijas muzikālos priekšnesumus sniegs Bauskas sieviešu vokālais ansamblis “Naktsvijoles” un jauktais vokālais ansamblis “Eliksīrs”. 

Aktuālā informācija pieejama: www.zs.mil.lv un Bauskas novada tīmekļvietnē www.bauskasnovads.lv.

Zemessardzes dienas bauskā afiša

Iedzīvotāju ievērībai!

Zemessardzes dienas dalībnieku un militārās tehnikas ierašanās Bauskā plānota no 19. augusta plkst. 7.00. 

19. augustā pa koplietošanas ceļiem, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus un pēc iespējas netraucējot satiksmi, pārvietosies militārā tehnika. 

Pasākuma nodrošināšanai 19. augustā būs slēgti stāvlaukumi Bauskā uz Baznīcas ielas un Rīgas ielā 6. No plkst. 8.00 līdz 17.00 slēgta satiksme Plūdoņa ielas posmā no A7 līdz Pasta ielai, Pasta ielas posmā no Rīgas līdz Plūdoņa ielai, un Rīgas ielas posmā no A7 līdz Pasta ielai. 

Zemessardze lūdz ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes traucējumiem.

Pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, un sagatavotais materiāls būs apskatāms Zemessardzes un Bauskas novada sociālo mediju kontos.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām apmeklēt Zemessardzes dienas pasākumus 19. augustā Bauskā. Dalību pasākumā lūdzam pieteikt līdz 17. augusta plkst. 16.00, rakstot uz e‑pastu anita.krieke@mil.lv

Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu, personas kodu (pases vai ID kartes numuru). 

Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 19. augustā.