Bruņotie spēki turpina sniegt atbalstu Valsts robežsardzei

17.06.2020
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa

16. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja rīkojuma projektu par atbalsta sniegšanas pagarinājumu Valsts robežsardzei līdz šā gada 9.jūlijam, pamatojoties uz vērtējumu par epidemioloģisko situāciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī veikto risku analīzi un valsts institūciju rīcībā esošo informāciju par nelegālās imigrācijas straujo pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas termiņa beigām.

Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības ārējās robežas kontroles pastiprināšanā - Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībā. Ik dienu atbalsta sniegšanā būs iesaistīti 60 karavīru un zemessargu, kā arī līdz 15 transportlīdzekļu.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai, Nacionālie bruņotie spēki sniedza atbalstu Valsts robežsardzei no 30. marta līdz 9.jūnijam gan Eiropas Savienības ārējās robežas, gan iekšējās robežas uzraudzībā.  Kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veica karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, 2. Vidzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes.

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Majore Sandra Brāle

Tālrunis: 67335135, 29295730

E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv