Daugavpilī notiks civilās aizsardzības komisijas mācības “Pilskalns”

26.10.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba Komunikācijas daļa

27. oktobrī Daugavpilī norisināsies Daugavpils sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas un Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljona iepriekš plānotās mācības “Pilskalns”. Tās organizē Zemessardzes 34. kājnieku bataljons sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Mācību “Pilskalns” mērķis ir uzlabot valsts un pašvaldības institūciju izpratni par atbildību sadalījumu un praktisko rīcību militāra apdraudējuma gadījumā. Mācību dalībnieki izspēlēs dažādus krīzes situāciju scenārijus, kuros civilās aizsardzības komisija pieņems lēmumus un noteiks reaģēšanas plānus, lai militāra apdraudējuma gadījumā civiliedzīvotāji tiktu nodrošināti ar pamatvajadzībām.

Mācībās piedalīsies pārstāvji no Aizsardzības ministrijas, Zemessardzes 3. Latgales brigādes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba, kā arī Daugavpils sadarbības teritorijas Civilās aizsardzības komisijas pastāvīgie locekļi. Šajā komisijā darbojas divu pašvaldību – Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada pašvaldības pārstāvji: domes atbildīgās amatpersonas un struktūrvienību vadītāji, kā arī stratēģiski svarīgu valsts iestāžu un uzņēmumu reģionālo vienību vadītāji. 

Līdz šim, lai veicinātu visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu, savā atbildības teritorijā Zemessardzes 3. Latgales brigāde jau ir rīkojusi kopējas tikšanās un mācības ar Valsts robežsardzi, VAS “Latvijas valsts meži” un citām civilajām institūcijām. Tiek attīstīta ciešāka sadarbība ar pašvaldību civilās aizsardzības komisijām, tajā skaitā – organizējot starpinstitūciju mācības “Pilskalns”.

Visaptveroša valsts aizsardzība ir noteikta kā viena no valdības prioritātēm, kas paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību pašorganizēties un pārvarēt krīzes.

Informāciju sagatavojusi:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba Komunikācijas daļa

Tālrunis: 26192444

E-pasts: Erika.Bondarenko@mil.lv