Daugavpils valstspilsētā notiks Zemessardzes mācības

11.08.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba Komunikācijas daļa

No 12. līdz 19. augustam Daugavpils valstspilsētā, tostarp administratīvās teritorijas apkaimē “Cietoksnis”, norisināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljona un 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru un zemessargu militāras mācības, ar mērķi trenēt un pārbaudīt vienības kaujas spējas, gatavojoties rudenī gaidāmajām visaptverošas valsts aizsardzības mācībām “Namejs 2023”. 

Militārās mācības norisināsies ar Daugavpils valstspilsētu saskaņotās teritorijās.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnes www.klustikaravirs.lv  sadaļā dienests Zemessardzē. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Tāpat, piesakoties brīvprātīgi, līdz 200 jauniešu varēs pildīt valsts aizsardzības dienestu Zemessardzē, kopumā dienot piecus gadus un ik gadu aizvadot 28 apmācību dienas. Savukārt līdz 50 jaunieši – augstākās izglītības iestāžu studenti – varēs brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienesta  rezerves virsnieka apmācības kursam, kas ilgs piecus gadus. 

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam Zemessardzē līdz šī gada 1. septembrim, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv. 

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Daugavpils valstspilsētas administratīvās teritorijas apkaimēs pārvietosies karavīri un zemessargi ar strēlnieku ieročiem un militārais transports. No 12. līdz 13. augustam diennakts gaišajā laikā, savukārt no 14. līdz 19. augustam gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā tiks izmantota mācību munīcija un citi kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku dzīvību un veselību.

Mācībām izmantotās teritorijas nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot mācību nolūkā pārvietojamies militāro transportu, zemessargus un karavīrus, tāpat aicinām ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts nacionālās un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu. 

Foto: Jolanna Ulme (Zemessardzes 34. kājnieku bataljons) 

Foto Jolanna Ulme