Dienvidkurzemes novada Aizputē un Rokasbirzē notiks Zemessardzes mācības

09.05.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

 13.un 14.maijā  Dienvidkurzemes novada Aizputes pilsētā un Aizputes pagasta Rokasbirzes ciema apkārtnē norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai. 

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona mācībās zemessargi praktiski nostiprinās taktiskās iemaņas operācijām apdzīvotās vietās, veicinot savstarpējo sadarbību vienota uzdevuma izpildei un trenēs zemessargu spēju būt gataviem valsts drošības un aizsardzības uzdevumu veikšanai. 

Mācības notiks ar AS “Latvijas valsts meži” un Dienvidkurzemes novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu  44bn@mil.lv , vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9.Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Vairāk informācijas par Zemessardzi tīmekļvietnē www.zs.mil.lv. Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē! 

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācību laikā Aizputes pilsētā un Aizputes pagasta Rokasbirzes ciema apkārtnē zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. 

Pa autoceļiem Dienvidkurzemes novada Aizputes pagasta apkārtnē iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Dienvidkurzemes novada Aizputes pilsētas un Aizputes pagasta iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu.