Dienvidkurzemes novada Bārtas pagastā notiks Zemessardzes mācības

05.05.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

mīnmetēji

 7. un 8. maijā Dienvidkurzemes novada Bārtas pagastā norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība.

Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt zemessargu iegūtās iemaņas efektīvai darbībai un uzdevumu izpildei diennakts gaišajā un tumšajā laikā.

Apmācība notiks ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās tiks izmantota salūtmunīcija un sprādzienu imitācijas līdzekļi. Militārā transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa autoceļiem: Liepāja-Bārta-Grobiņa, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu  44bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā - Liepājā, Atmodas bulvārī 9, Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

 

Foto: Mārcis Grīnbarts

Informāciju sagatavoja:
Iveta Rozenfelde
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 25708808; 67209913
iveta.rozenfelde@mil.lv