Dienvidkurzemes novada Kalvenes pagastā notiks Zemessardzes mācības

10.11.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

No 12. līdz 14. novembrim Dienvidkurzemes novada, Kalvenes pagasta apkārtnē, norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu orientēšanās mācības. Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt zemessargu iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā.

Apmācība notiks ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, uzdevumus un apmācību īstenojot saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācībās netiks izmantota salūtmunīcija un sprādzienu imitācijas līdzekļi. Transporta pārvietošanās apmācību laikā notiks pa autoceļu P115 Aizpute—Kalvene, kā arī pa pieguļošajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina sabiedrību ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv ! 

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv