Ģenerāļa Radziņa kausa pirmajā kārtā uzvar Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

13.05.2019
Sports
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

Piektdien, 10. maijā, Valmierā, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona teritorijā, norisinājās “Ģenerāļa Radziņa ceļojošā kausa izcīņas” pirmā kārta – pavasaris, kuru rīkoja bataljona karavīri un zemessargi. Sacensībās piedalījās Valmieras garnizonā izvietotās spēka struktūras un militārās vienības, kuras pārvarēja spēka, veiklības un attapības uzdevumus.

Par uzvaru sacensībās septiņās dažādās disciplīnās kopumā cīnījās septiņas komandas. Pirmā posma kopvērtējumā uzvaru izdevās izcīnīt Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandai, otro vietu ieguva Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Valkas daļas komanda, trešajā vietā atstājot Ieslodzījumu vietu pārvaldes Valmieras cietuma komandu.  

Cīņa par Pētera Radziņa ceļojošo kausu noritēs visa gada garumā trijās kārtās: “Pavasaris” – vingrinājumu veikšana, kas saistīta ar dažādām valsts aizsardzības iemaņām, “Vasara” – pludmales volejbola turnīrs, un “Rudens” – šaušanas sacensības.

Sacensības tradicionāli tiek organizētas kopš 2013. gada ar mērķi veicināt sadarbību starp Valmieras garnizona teritorijā un kaimiņu garnizonos dislocētajām militārajām un valsts iestādēm, kā arī lai ar sportiskām aktivitātēm veicinātu valsts vēstures izzināšanu. Tāpat tās ir kā pagodinājums Latvijas armijas ģenerālim un komandierim Pēterim Voldemāram Radziņam (1924-1928). Ģenerālis Radziņš ne tikai izcili vadīja Latvijas atbrīvošanas operācijas, bet arī bija vairāku vēstures un militāro grāmatu autors, kara zinību pasniedzējs un Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris.

Ģenerāļa Radziņa kausa pirmajā kārtā uzvar Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tāl.28326080, e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi