Jelgavā notiks Zemessardzes mācības

02.05.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

 

ZS45.kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu mācības

 

7. maijā Jelgavas pilsētas bijušajā Lidlauka teritorijā tiks organizētas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības mīnmetēju vada iemaņu uzturēšanai.

Mācības norisināsies no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00. Mācību laikā plānots izmantot apvidus tehniku.

Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar  Jelgavas pilsētas pašvaldību saskaņotā teritorijā.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties tīmekļvietnē https://www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valsts pilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Pa autoceļiem līdz Jelgavas pilsētas bijušā Lidlauka teritorijai iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas pilsētas iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Foto: Alberts Dinters