Jelgavas novada Valgundē un Līvbērzē notiks Zemessardzes mācības

10.02.2022
Militārās mācības
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

12. un 13. februārī Jelgavas novada Valgundes un Līvbērzes pagastos norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu apmācība, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona mācībās zemessargi apgūs un uzlabos lauka kaujas iemaņas, sakaru nodrošināšanas prasmes un orientēšanos apstākļos, kas apgrūtina uzdevuma izpildi. Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi pilnveidotu savas kaujas prasmes un vienmēr būtu gatavi aizstāvēt savu novadu un kopā ar citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām aizsargāt visu Latviju.

Mācību uzdevumi tiks veikti ar Jelgavas novada pašvaldības domi saskaņotās teritorijās.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībās turpinās militārās apmācības process, visus uzdevumus un apmācību īstenojot atbilstoši valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā netiks izmantota nekāda veida munīcija. Militārā transporta, tajā skaitā sešriteņu kvadraciklu Bombardier MAX 650 XT, īslaicīga pārvietošanās notiks: Līvbērzes pagastā pa autoceļu Tušķi – Kalnciems (V1065); Valgundes pagastā - pa autoceļu  Jelgava - Kalnciems (P99) un Skolas ceļu, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv, vai personīgi ierodoties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22. Uzziniet vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Guna Pričina
Tālrunis: 26577342
E-pasts: guna.pricina@mil.lv