Kibersargi trenējas militārajā poligonā “Mežaine”

12.09.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes Kiberaizsardzības vienība

Augusta beigās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes militārajā poligonā “Mežaine” norisinājās starptautiskas kiberaizsardzības mācības “Cyber Baltic 23”. Mācībās piedalījās kiberaizsardzības speciālisti no Latvijas Zemessardzes, Lietuvas KASP, Igaunijas Kaitseliit un Luksemburgas bruņoto spēku Kiberaizsardzības vienībām. Pasākuma galvenais mērķis ir turpināt attīstīt komunikāciju un sadarbību starp trim Baltijas un mūsu partnervalstīm kiberaizsardzības jomā. “Cyber Baltic” ir ikgadējas mācības, kuras katru gadu notiek citā Baltijas valstī. Kopumā mācībās 3 dienu garumā piedalījās vairāk kā 60 dalībnieki.

Mācību ietvaros, poligona teritorijā, dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi – kā piemēram - taktiskā airsoft “ķīlnieku atbrīvošanas” misija, radio orientēšanās mācības “Lapsu medības” - orientēšanās pēc radiosignāliem, ar portatīvu radiosignālu uztvērēju un peilēšanas antenu, meklējot  miniatūrus automātiskus radio raidītājus, kas paslēpti noteiktā teritorijā, kur katrs no tiem raida savā frekvencē un savā laikā. Bija jāveic izaicinošs uzdevums, kurā dalībniekiem ierobežotā laikā vienā no poligona ēkām jāatrod noslēptas datora detaļas, jāsaliek dators un jāatrod tajā paslēpts ziņojums, jānodod radio sakaru ziņojums “sabiedrotajiem” poligona teritorijā. Mācību laikā bija jāveic dažādi “Capture The Flag” (CTF) uzdevumi - tie ir praktiski kiberdraudu novēršanas uzdevumi. Šāda veida vingrinājumi trenē reaģēšanas spēju uz kiber incidentiem, kur katrs uzdevums skar dažādas kiberdrošības tēmas, piemēram, steganogrāfiju, kriptogrāfiju, digitālo kriminālistiku, bināro analīzi, reverso inženieriju, Web, tīkla trafika analīzi un citus.

2024.gadā mācības “Cyber Baltic” norisināsies Tallinā, Igaunijā.

Vēlies pievienoties Zemessardzes Kiberaizsardzības vienība? Sūti savu CV uz kibersargs@mil.lv Vairāk info https://bit.ly/3MlvZYy