Kuldīgā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera maiņas ceremonija

17.08.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Trešdien, 18. augustā, Kuldīgā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera maiņas ceremonija. Bataljona komandiera amatā stāsies majors Rinats Ažēns.

45bn

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera svinīgo maiņas ceremoniju apmeklēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, bataljonu komandieri un Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona sadarbības partneri un pašvaldību pārstāvji.

Majors R. Ažēns dienesta gaitas uzsācis Nacionālo bruņoto spēku 1. Zemessardzes novada Zemessardzes 44. bataljonā 2000. gadā, pirms tam dienesta pienākumus veicis Valsts robežsardzē. No 2004. gada dienestu turpinājis 1. Zemessardzes novada Operatīvās daļas Mācību nodaļā un no 2007. gada stājies Operatīvās daļas Mācību nodaļas priekšnieka amatā. 2010. gadā dienestu pildījis 1. Zemessardzes novada Operatīvās daļas Operatīvās nodaļas priekšnieka amatā. Sākot no 2013. gada, dienestu turpinājis kā 1. Zemessardzes novada 44. kājnieku bataljona Operatīvās nodaļas priekšnieks.

Majors R. Ažēns militāro izglītību ir ieguvis Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Lietuvas militārajā akadēmijā un Baltijas aizsardzības koledžā Tartu, Igaunijā. Starptautisku dienesta pieredzi majors R. Ažēns ieguvis gan piedaloties starptautiskajā operācijā Afganistānā, gan militārajās mācībās Dānijā, Polijā un Gruzijā. Par priekšzīmīgu dienesta pienākumu izpildi vairākkārt apbalvots ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera un Zemessardzes komandiera apbalvojumiem.

 

 Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv