Kuldīgā notiks Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera maiņas ceremonija

11.09.2019
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

 

Trešdien, 18. septembrī, plkst. 15.00, Kuldīgā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona teritorijā notiks svinīgā  komandiera maiņas ceremonija, kuras laikā bataljona komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Mareks Cirsis.

Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera svinīgajā maiņas ceremonijā piedalīsies Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis, Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, bataljonu komandieri, kā arī aicinātie viesi.

Pulkvežleitnants Mareks Cirsis dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1995. gadā kā Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadets un pēc absolvēšanas, līdz 2003. gadam, bijis Nacionālās aizsardzības akadēmijas Svešvalodu katedras lektors. Vēlāk līdz 2011. gadam dienestu turpinājis Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā dažādos amatos Administratīvajā departamentā un Operatīvās plānošanas departamentā. No 2012. līdz 2013. gadam M.Cirsis bijis Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris, bet no 2013. līdz 2016. gadam veicis Nodrošinājuma pavēlniecības štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka pienākumus. No 2016. līdz 2019. gadam dienestu turpinājis militārajā pārstāvniecībā NATO/ES Briselē.

Pulkvežleitnants M.Cirsis ir piedalījies starptautiskajās operācijās, kā arī saņēmis vairākus Nacionālo bruņoto spēku, NATO un starptautisko organizāciju apbalvojumus par nopelniem dienestā.

Pēc Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona komandiera pienākumu izpildes beigšanas, pulkvežleitnants Arturs Barons dienestu turpinās Zemessardzes štābā kā Personālsastāva un administrēšanas  pārvaldes priekšnieks.

Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājaslapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:
Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

Informāciju sagatavoja:         

Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
guna.pricina@mil.lv