Kuldīgas novada Upīškalna karjerā norisinājās Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā

31.05.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

29. maijā Kuldīgas novada Upīškalna karjerā notika Zemessardzes vingrinājums lauka šaušanā ar dienesta pistolēm, lai pilnveidotu zemessargu un karavīru šaušanas prasmes.

Lauka šaušanas vingrinājuma noteikumi paredz šaušanu ar dienesta pistolēm pa dažāda lieluma, krāsas un formas mērķiem, kas novietoti dažādos attālumos. Dalībniekiem ir jāspēj ierobežotā laikā trāpīt pēc iespējas vairāk mērķiem.

Lauka šaušanas tradīcijas Latvijā aizgūtas no Zviedrijas. Zemessardzei izveidojusies ilggadēja sadarbība ar Zviedrijas Pistoļšaušanas asociāciju, kas ir apmācījusi zemessargus rīkot šāda veida vingrinājumus.  

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv ! 

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes štābs

Tel. 67335905, 29590581

e-pasts: anita.krieke@mil.lv