Kuldīgas novada “Upīškalnā” notiks zemessargu sacensības

31.10.2019
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Rīt, 2.novembrī, Kuldīgas novada Kurmāles pagasta "Upīškalnā" norisināsies Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona ikgadējās Lāčplēša dienai veltītās militārās daudzcīņas sacensības zemessargiem.

Sacensībās piedalīsies septiņas komandas no Zemessardzes kaujas nodrošinājuma bataljona un viena komanda no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa. Notiks orientēšanās sacīkstes ar kontrolpunktiem un šaušanas sacensības.

Sacensību  dalībnieku šaušanas prasmes tiks vērtētas individuāli un arī komandas ietvaros. Noslēgumā labākā komanda saņems ceļojošo kausu, bet individuālos dalībniekus apbalvos ar diplomiem un medaļām.

Šādu sacensību mērķis ir veicināt bataljona zemessargu iesaistīšanu sistemātiskās šaušanas nodarbībās, pilnveidot iemaņas un noskaidrot labākās komandas un individuālos šāvējus.

Plānots, ka sacensībās piedalīsies vairāk nekā 80 zemessargu un karavīru. Tiesnešu pienākumi uzticēti  Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonam.

Militāro sacensību atklāšana notiks 2.novembrī plkst.9:00, bet noslēguma ceremonija un uzvarētāju apbalvošana paredzēta plkst.15:00.  

Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:
Zvani:  1811
Raksti: esizemessargs@mil.lv
Ieskaties: www.zs.mil.lv

Iedzīvotāju ievērībai!

Sacensību laikā tiks izmantota munīcija, kas rada troksni, bet neapdraud apkārtējo cilvēku veselību un dzīvību. Nacionālie bruņotie spēki jau iepriekš atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar sapratni izturēties pret Zemessardzes militārajām aktivitātēm.

 

Informāciju sagatavojusi:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas  daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
guna.pricina@mil.lv