Kuldīgas novada Upīškalna, Slipiņciema un Pelču pagasta apkaimē notiks Zemessardzes mācības

05.05.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs

sixweeler

No 7. līdz 8. maijam Kuldīgas novada militārajā objektā “Upīškalns”, kā arī Slipiņciema un Pelču pagasta apkārtnē norisināsies Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu plānveida mācības.

Mācības notiks ar Kuldīgas novada pašvaldību un AS “Latvijas valsts meži” iepriekš saskaņotās teritorijās. Zemessardzē, primāri, uzdevumi tiek plānoti, lai katrs zemessargs spētu dot savu artavu valsts aizsardzības stiprināšanā kopā ar citām Zemessardzes un regulāro spēku vienībām.

Zemessardzes mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta arī daudzu citu iemeslu dēļ, piemēram, vēloties pilnveidot sevi, norūdīt raksturu, paplašināt redzesloku, apgūt militārās zināšanas un dažādas specialitātes, uzlabot fizisko formu u.c. Piedaloties mācībās Latvijā un ārvalstīs, zemessargi apgūst un trenē arī rīcību ekstremālos apstākļos un stresa situācijās.

Iedzīvotāju ievērībai! 

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. Militārajā objektā “Upīškalns” tiks izmantoti kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Slipiņciema un Pelču pagasta apkārtnē zemessargi pārvietosies pa koplietošanas ceļiem, kā arī pa pieguļošajiem mazākas nozīmes ceļiem ar dažādu militāro transportu, tajā skaitā sešriteņu kvadricikliem, netraucējot transporta satiksmi.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 26258505 vai rakstīt uz e-pastu  laura.petersone@mil.lv ,  vai personīgi ierasties vienībā - Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Foto: no Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes arhīva

 

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Iveta Rozenfelde
Tālrunis: 25708808; 67209913
iveta.rozenfelde@mil.lv