Lāčplēša dienā Ventspilī svinīgo zvērestu dos jaunie zemessargi

09.11.2022
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

Piektdien, 11. novembrī, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi piedalīsies Lāčplēša dienai veltītos svinīgajos pasākumos gan Ventspilī, gan Talsu un Ventspils novadā.

Zemessargi formas tērpos un beretēs tumsā iet lāpu gājienā

Plkst. 17.30 Ventspils Esplanādē, pie piemiņas stēlas Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, notiks Zemessardzes 46. kājnieku bataljona jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija, pēc kuras pasākuma dalībnieki dosies lāpu gājienā no Ventspils Esplanādes līdz Meža kapiem. Pēc gājiena, plkst. 18.30, Meža kapos pie Baltā krusta notiks  piemiņas brīdis.    
No 11. līdz 20. novembrim Ventspilī, Livonijas ordeņa pilī, apmeklētājiem būs pieejama Latvijas Republikas Zemessardzes izstāde “Tad un tagad”. Izstāde vēsta, ka zemessargi ir Latvijas iedzīvotāji un sabiedrības daļa, kas savu brīvo laiku velta mūsu valsts iedzīvotāju drošībai. Tajā redzamas dažādas unikālas vēstures liecības, kas demonstrē brīvprātīgā bruņotā formējuma izveides sākumu un attīstību līdz pat mūsdienām.
Savukārt Talsos, plkst. 17.30, Zemessardzes 46. kājnieku bataljona pārstāvji piedalīsies Lāčplēša dienai veltītajā gājienā „Gaismas ceļš” no Talsu sporta nama līdz piemineklim “ Koklētājs”, kur notiks piemiņas brīdis un ziedu nolikšana. 
Zemessardzes 46. bataljona pārstāvji piedalīsies pasākumos arī Mērsragā, Ugālē un Rojā, kur norisināsies svinīgie pasākumi, lai pieminētu un godinātu vēstures notikumus, kad Latvijas armija izcīnīja brīvību savai valstij. Rojā par pasākuma muzikālo noskaņu gādās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljona ansamblis „Dobeles zemessargi.”
“Novembris – tas ir īpašs laiks Latvijai. Mēnesis, kad pieminam Latvijas armijas izšķirošās uzvaras Neatkarības karā un varoņus, kuru pārliecība, ticība un neatlaidība deva mums iespēju šodien dzīvot demokrātiskā valstī. Godinot šos notikumus, mēs piespraužam pie sava apģērba sarkanbaltsarkano lentīti, dedzam logos svecītes un apzināmies, ka mūsu pienākums ir cienīt un sargāt mūsu Latviju, lai mūsu zemi brīvu un drošu varētu mantot nākamās paaudzes,” uzsver Zemessardzes 46. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Lakševics.

Četri ar karogiem rotāti transportlīdzekļi, uz kuriem sēž zemessargi pilnā kaujas ekipējumā, brauc pa Ventspils valstspilsētas ielu

Arī 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā, lai bagātinātu svētku noskaņu pilsētā, Zemessardzes 46. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi dosies tradicionālajā ar karogiem izrotātā militārās tehnikas izbraucienā pa Ventspils valstspilsētas ielām.

Foto: Zemessardzes 46.kājnieku bataljona arhīvs