Liepā notiks jauno zemessargu  zvēresta ceremonija

16.04.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde

Šodien, 16. aprīlī, Priekuļu novada Liepā notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes 27. kājnieku bataljona zemessargu zvēresta došanas svinīgā ceremonija. Bataljona rindas papildinās septiņi zemessargi.

Ceremonijas laikā notiks arī bataljona veterānu priekšnieka maiņa. Veterānu priekšnieka amatā stāsies virsseržants Aivars Ontužāns, nomainot līdzšinējo priekšnieku kapteini Valdi Sviķi.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies bataljona komandieris pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis, bataljona virsseržants virsseržants Vilnis Prazņicāns un kapelāns virsleitnants Gints Polis.

Zvēresta došanas ceremonija “Liepā”, pie pieminekļa Latvijas Atbrīvošanas cīņās kritušo karavīru piemiņai, kļuvusi par vienības tradīciju.

Ievērojot Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, zvēresta došanas ceremonija notiks ierobežotos apstākļos, tādēļ zemessargu ģimenes un tuvinieki nevarēs apmeklēt pasākumu klātienē. 

Priekuļu novads ietilpst Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 27. kājnieku bataljona atbildības teritorijā, līdzās Cēsu, Amatas, Saulkrastu, Inčukalna, Jaunpiebalgas, Vecpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Raunas, Limbažu, Krimuldas, Siguldas, Sējas un daļai Salacgrīvas novada.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

 

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļa

Tālr.28326080

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi