Liepājā notiks jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija

02.10.2019
Iestāšanās Zemessardzē
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

 

Šodien, 3. oktobrī, Liepājā, Atmodas bulvārī 9, Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 44.kājnieku bataljonā notiks jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija. Bataljona rindas papildinās 14 jaunie zemessargi.

Zvērestu no zemessargu kandidātiem pieņems Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 44.kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris. Ceremonijā piedalīsies un tiks godināti labākie Zemessardzes 44.kājnieku bataljona zemessargi un profesionālā dienesta karavīri. Pirms ceremonijas zemessargu kandidāti kopā ar vēstures pētnieku Juri Raķi dosies ekskursijā par Latvijas Brīvības cīņu vietām Liepājā.

Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama  Zemessardzes mājaslapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

 

Informāciju sagatavojusi:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
guna.pricina@mil.lv