Liepājā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde

No 11. līdz 12. maijam Liepājas pilsētas teritorijā un Liepājas – Šķēdes, posmā no Atmodas bulvāra 9 līdz Liepājas-Grobiņas robežai, notiks Zemessardzes 4.Kurzemes  brigādes organizētā pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies 100 zemessargu.

Pamatapmācības nometnē zemessargi apgūs  topogrāfiju un orientēšanos apvidū. Zemessargiem  būs iespēja uzlabot  fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas.

Apmācības procesu nodrošinās instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībām.

Jau ziņots, ka šogad Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, pielietojot nometnes modeli, kurā zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

Iedzīvotāju ievērībai!

Apmācību laikā notiks transporta pārvietošanās pa pieguļošajiem ceļiem. Nacionālie bruņotie spēki jau iepriekš atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar sapratni izturēties pret Zemessardzes militārajām aktivitātēm.

 
Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.
 

Informāciju sagatavoja: 
Guna Štolcere
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba 
Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste
Tālrunis: 26577342; 63403645
E-pasts: guna.stolcere@mil.lv