Liepājā notiks zemessargu mācības

24.09.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

 

No 25. līdz 27. septembrim Liepājā, Karostas teritorijā norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona zemessargu apmācība, kurā  piedalīties 30 zemessargi.

Apmācību laikā zemessargi apgūs  darbības ar ieročiem, dzīvošanu lauka apstākļos,  kā arī uzlabos fizisko sagatavotību un citas nepieciešamās zināšanas.

Apmācība norisināsies  ar Liepājas pilsētas domi saskaņotās teritorijās. Mācību laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācībās tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni un dūmus, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Transporta pārvietošanās, apmācību laikā, notiks pa autoceļu 5(7) A maršrutā Liepāja-Šķēde un piegulošajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Zemessardze ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot jaunas zināšanas, organizēti un saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapāhttps://www.zs.mil.lv/

  ''''

''''

Foto: Sandis Behmanis

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv