Liepājā un Dienvidkurzemes novadā notiks Zemessardzes mācības

13.04.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

ZS4.KBde 44.bataljona zemessargu apmācības

14. aprīlī Liepājas valstspilsētas ziemeļu daļā, savukārt 15. un 16.aprīlī Dienvidkurzemes novada Sakas pagasta Akmensraga meža iecirknī norisināsies Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība vienības kaujas spēju uzturēšanai un pilnveidošanai.
 Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā, pildot visdažādākos mācību uzdevumus.
Zemessardze ir Latvijas teritoriālās aizsardzības galvenais balsts. Zemessargi visos gadalaikos un neatkarīgi no laikapstākļiem trenējas veikt dažādus taktiskos uzdevumus, lai kopā citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām nepieciešamības gadījumā spētu aizsargāt noteiktās atbildības teritorijas.
Mācības notiks ar VAS “Latvijas valsts meži” Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.
Dienests Zemessardzē sniedz iespēju zemessargiem regulāri paplašināt redzesloku, iegūt dažādas militārās specialitātes, stiprināt stresa noturību un uzlabot fizisko sagatavotību, tādēļ  mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta.
Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.esizemessargs.lv vai www.zs.mil.lv
Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas valstspilsētas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pastu  44bn@mil.lv , vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv
Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Dienvidkurzemes novada Sakas pagasta Akmensraga meža iecirknī zemessargi izmantos mācību munīciju, kas rada skaņu, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. 
Pa Dienvidkurzemes novada autoceļiem iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.
Nacionālie bruņotie spēki aicina Liepājas valstspilsētas un  Dienvidkurzemes novada  iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu. 

Foto:  no Zemessardzes 44.kājnieku bataljona arhīva