Līvbērzes pagastā notiks Zemessardzes mācības

13.04.2023
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Komunikācijas daļa

 

 

ZS4.KBde 52.kaujas nodrošinājuma zemessardzes mācības

15. un 16. aprīlī Jelgavas novada Līvbērzes pagastā, Kaigu purva apkārtnē, norisināsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu mācības, lai uzturētu un pilnveidotu vienības kaujas spējas.
Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi apgūs un uzlabos teorētiskās zināšanas un praktiskās vadīšanas prasmes ar visurgājēju “Bandvagn 206”, lai nepieciešamības gadījumā būtu gatavi tos efektīvi izmantot valsts aizsardzības uzdevumu izpildē. Mācības notiks diennakts gaišajā laikā.
Zemessargu mācību uzdevumu izpilde notiek ar  AS “Latvijas valsts meži” un Jelgavas novada pašvaldību saskaņotās teritorijās.
Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. 
Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruņa numuru 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Jelgavā, Dambja ielā 22.
Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Vairāk informācijas tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv

Iedzīvotāju ievērībai!

Pa autoceļiem Līvbērzes pagastā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.
Nacionālie bruņotie spēki aicina Jelgavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.