Mācību poligonā “Meža Mackeviči” intensīvi turpinās zemessargu apmācība

09.09.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes Informācijas daļa

Šomēnes Augšdaugavas novada Vaboles pagasta militārajā poligonā “Meža Mackeviči” notiek Zemessardzes militārās mācības, kuru mērķis ir uzturēt un uzlabot zemessargu un karavīru individuālās un kolektīvās iemaņas.

3.LBd Inženieru rota

 

Inženieru rota

Septembra sākumā mācības poligonā notika Inženieru rotai, kurās zemessargi pilnveidoja savas prasmes, kā arī apguva spridzināšanas pamatus, spridzināšanas metodes šķēršļu izveidei un citas iemaņas. Apmācības notika sadarbībā ar 2. Vidzemes brigādes speciālistiem.

Arī turpmākajās septembra dienās poligonā “Meža Mackeviči” notiks dažādas aktivitātes.

Jau ziņots, ka visā Latvijā no 31. augusta līdz 3. oktobrim norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2021” aktivitātes. No 24. līdz 26. septembrim “Namejs 2021” gaitā lauka taktisko vingrinājumu īstenos Zemessardzes 3. Latgales brigāde. Militāro mācību aktivitātes notiks daudzu Latgales pašvaldību teritorijā, kā arī Jēkabpils un Aizkraukles novadā. Vingrinājumā piedalīsies ap  900 zemessargu un karavīru no 3. Latgales brigādes vienībām. Mācību laikā tiks pārbaudīta bataljonu spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienībās militārās apmācības process turpinās, pielāgojot katram uzdevumam un apmācībai valstī noteiktās Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas drošības prasības.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā pārvietosies militārā tehnika, bruņoti karavīri un zemessargi, tiks izmantota mācību un kaujas munīcija, kā arī kaujas imitācijas līdzekļi. Kaujas munīcija tiek izmantota tikai poligonā tam īpaši paredzētās vietās. Poligona apkārtnē iespējami pārvietošanās ierobežojumi un būs izvietots drošības apķēdējums.

Mācību poligona “Meža Mackeviči” teritorijā ir aizliegts aiztikt jebkādu munīciju, tās sastāvdaļas, vai citus aizdomīgus priekšmetus. Atrodot tos, apzīmējiet priekšmetu atrašanās vietu un nekavējoties ziņojiet poligona administrācijai, zvanot uz tālruņa numuru 27883109.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamiem pārvietošanās īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties apmācību laikā.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

FOTO: Inženieru rotas apmācības poligonā “Meža Mackeviči” 2021. gada septembrī

 

Informāciju sagatavoja:

Zemessardzes 3. Latgales brigādes Informācijas daļa

Tālrunis: 26192444