Madonā atklāj Zemessardzes 25. kājnieku bataljona rotas atbalsta punktu

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

Šodien, 14. jūnijā, Madonā svinīgi atklāts Zemessardzes 25. kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts.

Atklāšanas pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba priekšnieks pulkvežleitnants Guntars Strazdītis, 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns, bataljona zemessargi, Madonas novada vadība, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa vadība.

Jaunais 25.kājnieku bataljona rotas atbalsta punkts Madonā palīdzēs efektīvāk pildīt tā administratīvās funkcijas un piesaistīt jaunus zemessargus. Tāpat rotas atbalsta punkts tiks izmantots ekipējuma uzglabāšanai.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljons ir dibināts 1991.gada 17. oktobrī, bet 2002. gadā tas tika apvienots ar Madonas 26. kājnieku bataljonu. Zemessardzes 25.kājnieku bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunās un uzlabot jau esošās kaujas spējas un iemaņas, lai nodrošinātu tā atbildības rajona aizsardzības uzdevumu izpildi, dalību starptautiskajās operācijās, kā arī atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām. Zemessardzes 25. kājnieku bataljons atrodas Gulbenē. Tā atbildības teritorijā ietilpst Cesvaines, Gulbenes, Madonas un Lubānas novadi.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā - Prasības uzņemšanai Zemessardzē.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs - 1811.

Madonā atklāj Zemessardzes 25. kājnieku bataljona rotas atbalsta punktu

Madonā atklāj Zemessardzes 25. kājnieku bataljona rotas atbalsta punktu

Informāciju sagatavoja

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Laima Ķevere

Tālr.28326080, e-pasts: laima.kevere@mil.lv

Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi