Maijā poligonā “Meža Mackeviči” tiks apmācīti stacionārās šaušanas nodarbību vadītāji

16.05.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābs

poligons MMPoligonā “Meža Mackeviči” Augšdaugavas novada Vaboles pagastā atbilstoši mācību gada plāniem regulāri tiek organizēta Zemessardzes 3. Latgales brigādes, kā arī citu vienību zemessargu un karavīru apmācība.

Arī maijā poligonā paredzēts organizēt vairākus 2022. gada mācību plāna pasākumus zemessargiem, turpinot valsts aizsardzības teorētisko pamatzināšanu, kā arī praktisko iemaņu un prasmju pilnveidošanu dažādās aizsardzības jomās.

No 15. līdz 22. maijam poligonā organizēts Stacionārās šaušanas nodarbību vadīšanas kurss, lai sagatavotu šaušanas nodarbību vadītājus, kuri turpmāk organizēs un vadīs nodarbības ar Nacionālo bruņoto spēku apbruņojumā esošajiem ieročiem un kaujas granātām. Poligona aprīkojums atbilst visām prasībām šaušanas nodarbību un praktisko pārbaudījumu drošai organizēšanai. Stacionārās šaušanas nodarbību vadīšanas kursus sagatavo un vada Zemessardzes 3. Latgales brigādes Mobilā apmācības nodaļa, iesaistot pieredzējušus instruktorus ne tikai no brigādes bataljoniem, bet arī speciālistus no brigādes apgādes, sakaru un medicīnas apakšvienībām. Pēc sekmīgiem kursa noslēguma pārbaudījumiem dalībniekiem tiks izsniegts Stacionārās šaušanas nodarbību vadītāja sertifikāts.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka maijā Zemessardzes mācību laikā Augšdaugavas novada teritorijā pa koplietošanas ceļiem notiek īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās. Poligona teritorijā tiek lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas tikai rada troksni un dūmus, bet nekādi neapdraud cilvēku veselību. Visas mācības tiek organizētas atbilstoši apstiprinātām drošības prasībām.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes mācībām un aktivitātēm, kuru mērķis ir uzlabot zemessargu kaujas gatavību un stiprināt valsts aizsardzības spējas.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Zemessardzē aicināti stāties Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B 1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Aicinām iepazīties ar informāciju tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv. Plašāku informāciju par dienestu Zemessardzē var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Fotogrāfija no Zemessardzes 3. Latgales brigādes arhīva

Informāciju sagatavojusi

Ērika Bondarenko, Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste

2

vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B 1) līmenī, atbilstošu

veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Aicinām iepazīties ar informāciju tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv. Plašāku

informāciju par dienestu Zemessardzē var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-

pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Fotogrāfija no Zemessardzes 3. Latgales brigādes arhīva

Informāciju sagatavojusi

Ērika Bondarenko,

Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste