Militārajā poligonā “Mežaine” notiks visaptverošas valsts aizsardzības mācības medniekiem

22.07.2022
Militārās mācības
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

mednieki

23. un 24. jūlijā Kuldīgas novada militārajā poligonā “Mežaine” notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes organizētās mācības medniekiem, kuri izteikuši vēlmi brīvprātīgi iesaistīties visaptverošā valsts aizsardzībā.

 “Mums jāturpina darbs pie valsts visaptverošās aizsardzības sistēmas sakārtošanas. Mednieku iesaistei visaptverošās valsts aizsardzības konceptā ir liela nozīme un potenciāls. Latvijā ir ap 25 tūkstošiem mednieku, no kuriem viena daļa jau šodien ir gatavi būt daļa no valsts aizsardzības sistēmas. Mūsu uzdevums ir šos cilvēkus uzrunāt un iepazīstināt ar Zemessardzes uzdevumiem krīzes gadījumā, kā arī identificēt un kopējās diskusijās nonākt līdz gala lēmumam, kur tad mēs, valsts aizsardzības plāna turētāji, redzam mednieku iesaisti ārējās agresijas gadījumā,” pārliecināts ir Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Apmācību dalībnieki tiks iepazīstināti ar mednieku lomu krīzes situācijās un visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā, mednieki iepazīsies ar Zemessardzes rīcībā esošajiem ieročiem, kā arī piedalīsies praktiskajos uzdevumos.

Apmācības notiks, pamatojoties uz 2017. gada 20. decembrī starp Aizsardzības ministriju un Latvijas Mednieku savienību noslēgto Vienošanos par sadarbību un mednieku, kuri ir gatavi brīvprātīgi iesaistīties valsts aizsardzības spēju stiprināšanā, iesūtītajām anketām. Līdzšinējā sadarbība izpaudās dažādu kopīgu pasākumu rīkošanā, piemēram, tālšaušanas pasākumi “Vienoti valstij” Ādažu poligonā, lekcijas par Latvijas dabu un medniecību Jaunsardzes nometnēs un citi. Taču Krievijas iebrukums Ukrainā un tur notiekošais karš lika paskatīties uz šo sadarbību no cita aspekta un veidot sadarbību tieši visaptverošas valsts aizsardzības jomā.

 

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes un daļu Zemgales reģiona novadu teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību.

Lai pievienotos Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei, zvaniet uz 1811, spiediet ciparu “4” vai rakstiet uz e-pasta adresi: esizemessargs@mil.lv.

Papildu informācija par dienestu Zemessardzē pieejama tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Mācību laikā Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” īpaši paredzētās vietās tiks izmantota mācību un kaujas munīcija. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Savukārt kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši visām drošības prasībām poligona teritorijā, kur zemessargi apgūst šaušanas prasmes.

Zemessardze aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Foto: Linda Lejiņa, Latvijas Mednieku savienība

 

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Fūrmane

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 28014229

lasma.furmane@mil.lv