Ministru kabinets apstiprina Zemessardzes 30. gadadienas svinību programmu

10.08.2021
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes štābs

          Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis Zemessardzes 30. gadadienas svinību programmu, kas paredz 21. augustā Jelgavā organizēt militāro parādi, koncertuzvedumu “Mūsu zeme. Mūsu tauta”, kā arī Zemessardzes vienību militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi.

Militārā parāde sāksies plkst. 12 ar Valsts augstāko amatpersonu uzrunām Hercoga Jēkaba laukumā. Parāde no Hercoga Jēkaba laukuma virzīsies pa Lielo ielu līdz Lielupes pļavai pretī Jelgavas pilij. Parādi komandēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, un tā būs vērienīgākā Zemessardzei veltītā parāde kopš Zemessardzes dibināšanas.

Parādē piedalīsies aptuveni 1500 karavīru un zemessargu no visām četrām Zemessardzes brigādēm, kā arī karavīri un zemessargi no Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3. kājnieku bataljona un Militārās policijas. Atbalstu parādes norisē sniegs Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona un Nodrošinājuma pavēlniecības karavīri.

Kaimiņvalstis parādē pārstāvēs viesi no Lietuvas brīvprātīgās militārās organizācijas KASP (Krašto apsaugos savanorių pajėgosun Igaunijas Zemessardzes jeb brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit”.

Parādē piedalīsies aptuveni 100 militārās tehnikas vienības, kas tiek izmantotas Zemessardzes vienībās dažādu uzdevumu veikšanai. Muzikālo noformējumu nodrošinās Zemessardzes orķestris, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris un Jūras spēku orķestris.

No plkst. 14 līdz 16 Jelgavas pils pagalmā notiks koncertuzvedums “Mūsu zeme. Mūsu tauta”, kurā piedalīsies Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars” un deju kopa “Bramaņi”, atzinību ieguvušie solisti – zemessargi Luīze Krasta, Jānis Igaunis un Atis Ieviņš, mūziķi Antra Stafecka, Emīlija Pavlovska un Jānis Stībelis, kā arī repa mākslinieks ar skatuves vārdu “R.2.R.S.”, kurš pārstāv repa apvienību “Kreisais Krasts”, bet ikdienā ir Militārās policijas karavīrs. Koncertuzveduma mākslinieciskais vadītājs ir Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis, bet režisors – Valdis Pavlovskis.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt elektroniski biļešu tirdzniecības platformā “Biļešu paradīze”.

Vienlaikus no plkst. 14 līdz 17 Lielupes pļavā pretī Jelgavas pilij iedzīvotājiem būs iespēja aplūkot Zemessardzes vienību militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, kurā īpašu stendu svētku apmeklētājiem būs sagatavojuši arī Latvijas Drošības un aizsardzības federācijas biedri un Valsts policija. Labvēlīgos laika apstākļos plānots arī izpletņlēcēju grupas paraugdemonstrējums.

Iedzīvotāju ievērībai!

Parādes dalībnieku un militārās tehnikas ierašanās Jelgavā plānota no 18. augusta un turpināsies līdz 20. augustam pa koplietošanas ceļiem un dažādos laikos, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus un pēc iespējas netraucējot satiksmi. Zemessardze aicina ar izpratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes traucējumiem, kas var rasties, pārvietojoties lielākai transporta līdzekļu kolonnai, ko pavadīs Militārā policija.