Mīnmetēju apkalpju zināšanu pārbaude poligonā “Mežaine”

29.07.2019
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde

 

No 26. līdz 28. jūlijam Skrundas novada poligonā “Mežaine” notika Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes rīkotā zemessargu mīnmetēju apmācība, kurā piedalījās 30 zemessargi no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībām.

Zemessargiem tika pārbaudītas gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas un iemaņas, darbībā ar mīnmetēju, lai pilnveidotu netiešās uguns atbalsta spēju un sagatavotu zemessargus kaujas šaušanai. Apmācības procesu nodrošināja instruktori no Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. artilērijas bataljona.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni – Zemessardzes 44.kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46.kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51.kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52.kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā -- Prasības uzņemšanai. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija. interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

 

Informāciju sagatavojusi:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645