Nacionālo bruņoto spēku komandieris apmeklē Zemessardzes vingrinājumu “Snaiperis 2020”

18.05.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Aizsardzības Ministrijas Preses nodaļa

16. maijā, militārajā poligonā “Mežaine” Skrundā Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēja Zemessardzes vingrinājumu “Snaiperis 2020”, lai tiktos ar tā dalībniekiem un klātienē vērotu vingrinājuma norisi. 

“Nacionālo bruņoto spēku vispusība un plaša segmentācija ir Latvijas militārās aizsardzības pamats. Karavīra un zemessarga māka pielietot savu ieroci, ir šīs aizsardzības sistēmas viens no stūrakmeņiem, un šeit avangardā atrodas snaiperi,” uzsver ģenerālleitnants L. Kalniņš. “Neskatoties uz koronavīrusa apdraudējumu, sabiedrībai nav apdraudējuma no militārās aizsardzības samazināšanas dēļ pandēmijas. Nacionālie bruņotie spēki, kā vienmēr, ir pilnā operacionālā gatavībā,” norāda Bruņoto spēku komandieris.

Zemessardzes vingrinājums “Snaiperis” norisinās jau sesto gadu, un ir iemaņu un zināšanu pārbaude labākajiem vienību šāvējiem no visiem Zemessardzes bataljoniem. Vingrinājuma laikā zemessargi demonstrē savas apgūtās prasmes dažādos šaušanas vingrinājumos, atstrādā maskētas pietuvošanās un pozīciju izvēles iemaņas, kā arī veic dažādus uzmanības pārbaudījumus, testējot atmiņu, novērošanas un uzmanības spēju, kas ir svarīga īpašība snaipera specialitātē.

Vingrinājuma mērķis ir gatavot zemessargus valsts aizsardzībai, veicināt Izlūku vadu snaiperu apmācību Zemessardzē un noteikt labākos snaiperus Zemessardzē. Vingrinājuma laikā zemessargi ne tikai sacenšas savā starpā, bet arī apmainās pieredzē gan par dažādiem treniņu vingrinājumiem, gan arī ekipējuma pielietošanu un taktiku. Vingrinājumu organizēja Zemessardzes štābs sadarbībā ar 4.Kurzemes brigādi un Zemessardzes  46. kājnieku bataljonu.

Poligons “Mežaine” Skrundā ir īpaši piemērots militāriem treniņiem pilsētvides apstākļos, kā arī objekts ir pietuvināts kaujas situācijām un reāliem apstākļiem, tādēļ tajā regulāri tiek rīkotas Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto mācības. Poligonu galvenokārt izmanto Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi. 

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Majore Sandra Brāle

Tālrunis: 67335135, 29295730

E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv