Noslēdzas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes pamatapmācības nometne

02.08.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

Sestdien, 31. jūlijā, Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona teritorijā Mārupes novadā, visiem kopā dziedot dziesmu “Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai”, notika Zemessardzes 1. Rīgas brigādes zemessargu militārās pamatapmācības nometnes noslēguma ceremonija. Tajā piedalījās un jaunos zemessargus uzrunāja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns:

“Jūs esat izturējuši paši savas Olimpiskās spēles, taču jūs nesacentāties viens ar otru, bet paši ar sevi. Šīs nometnes laikā jūs apguvāt un nostiprinājāt zemessarga pamatprasmes, bet tas ir tikai sākums. Novēlu jums turpināt savu izaugsmi Zemessardzē, esot atbalsts un vērtīgs papildinājums saviem bataljoniem, Zemessardzei un Latvijai”.

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.