Noslēdzas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes zemessargu pamatapmācības nometne

08.06.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Informācijas daļa

Ceturtdien, 10. jūnijā, Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona teritorijā Mārupes novada “Ceros”) noslēgsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes rīkotā zemessargu pamatapmācības nometne.

Pamatapmācības nometne sākās 26. maijā un tās laikā zemessargi no Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona, 13. kājnieku bataljona, 53. kājnieku bataljona un Inženieru rotas  apguva šaušanas pamatprincipus, lauka kaujas iemaņas, ierindas apmācību, pirmo palīdzību, topogrāfiju un citas individuālās kaujas iemaņas. 
Sertifikātus un zemessarga bereti par pamatapmācības kursa beigšanu saņems ap trīsdesmit jauno zemessargu, kas tālāk turpinās pilnveidot militārās prasmes un iemaņas 1. Rīgas brigādes vienībās.

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv