Noslēdzas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes apmācības nometne

21.07.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes Brigādes štābs

Sestdien, 26. jūlijā, Skrundas novadā, poligonā “Mežaine” ar svinīgu ceremoniju noslēgsies Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotā zemessargu militārās pamatapmācības un rezerves karavīru apmācības nometne.

Pamatapmācības nometnē zemessargi apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūst ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem bija iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas. Apmācības procesu nodrošināja instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un bataljoniem.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē izveidojusies tradīcija, ka dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, izmantojot nometnes modeli, kuras laikā zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

Paralēli zemessargu pamatapmācības nometnei notika arī rezerves karavīru militārā apmācība, kurā rezerves karavīri pilnveidoja iegūtās iemaņas un zināšanas veikt tiešos amata pienākumus vienības uzdevumu izpildē.

Viesu un plašsaziņas līdzekļu ievērībai!

26.jūlijā, no plkst.10.00 Skrundas novadā, poligonā “Mežaine” notiks zemessargu militārās pamatapmācības un rezerves karavīru apmācības nometnes noslēguma pasākums, kurā aicināti piedalīties Zemessardzes vienību, reģionālo valsts institūciju un pašvaldību pārstāvji, kā arī nometnes dalībnieku darba devēji un ģimenes. Apmeklējot nometnes noslēguma dienu, viesiem būs iespēja iepazīties ar pamatapmācības nometnes norisi, apskatīt nometnes teritoriju un tikties ar zemessargiem un rezerves karavīriem.

Lai apmeklētu pamatapmācības nometni viesu un mediju dienā, lūgums pieteikt savu dalību līdz 23.jūlija plkst.15:00, sazinoties ar  Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Informācijas  daļas galveno speciālisti Gunu Pričinu, e-pasts: guna.pricina@mil.lv Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto organizāciju. Ierodoties uz pasākumu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913