Noslēdzas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

26.07.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Svētdien, 25. jūlijā, Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” norisinājās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes zemessargu militārās pamatapmācības nometnes noslēguma ceremonija, kurā piedalījās Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts:

„Esmu gandarīts ka, pamatapmācības nometnei beidzoties, brigādes bataljoni ir papildinājuši savas rindas ar zinošiem un augsti motivētiem zemessargiem. Būt zemessargam - tā nav tikai prasme rīkoties ar ieročiem, tā ir pašaizliedzīga un pilsoniski atbildīga izvēle, jo mūsu Latvija būs tik stipra, cik stipra ir mūsu griba to aizstāvēt”.

Trīs nedēļu garumā zemessargi apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī guva ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem bija iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas. Iegūtās zināšanas un iemaņas zemessargi varēs pilnvērtīgi izmantot militārajās mācībās “Namejs 2021”. Apmācības procesu nodrošināja instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un bataljoniem.

            Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv ! 

 

Informāciju sagatavoja:
Guna Pričina
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba
Informācijas daļas galvenā speciāliste
Tālrunis: 26577342; 67209913
guna.pricina@mil.lv