Noslēdzas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

25.07.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Svētdien, 24. jūlijā, Kuldīgas novada poligonā “Mežaine” norisinājās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes zemessargu militārās pamatapmācības nometnes noslēguma ceremonija, kurā piedalījās vairāk nekā 60 zemessargi no visiem Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoniem – 44., 46., 51. kājnieku, 45. kaujas nodrošinājuma un 52. kaujas atbalsta bataljona. Uz noslēguma ceremoniju aicināti bija nometnes dalībnieku tuvinieki, kuri tika iepazīstināti gan ar ieročiem, gan ekipējumu, kuru zemessargi izmantoja nometnes laikā, kā arī tika rādīti paraugdemonstrējumi.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, sveicot nometnes dalībniekus, izteica atzinību arī jauno zemessargu tuviniekiem par pacietību trīs nedēļu garumā, gaidot savus tuvos cilvēkus mājās.

Trīs nedēļu garumā zemessargi apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī guva ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem bija iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas. Apmācības procesu nodrošināja instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un bataljoniem.

 

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību.

Lai pievienotos Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei, zvanot uz 1811, spiediet ciparu “4” vai rakstiet uz esizemessargs@mil.lv. Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visus Kurzemes un daļu Zemgales reģiona novadu teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Papildu informācija par dienestu Zemessardzē  www.esizemessargs.lv.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Foto: Alberts Dinters (Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons)

 

Informāciju sagatavoja:

Lāsma Fūrmane

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 28014229

lasma.furmane@mil.lv