Noslēgusies ceturtā “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2020” izcīņa – izaicinājums “Mežaine 2020”

28.09.2020
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

Sestdien, 26. septembrī, poligonā “Mežaine”, Skrundas novadā, norisinājās ceturtā “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2020” izcīņa, kuru organizēja Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde sadarbībā ar Latviešu virsnieku apvienību.

Šogad “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa 2020” izcīņa “Izaicinājums “Mežaine 2020”” pirmo reizi notika ar mērķi caur brigādes bataljonu zemessargiem un karavīriem uzrunāt jaunus cilvēkus, aicināt viņus, sacenšoties dažādos veidos, iepazīties ar Zemessardzes ikdienu.

Sacensībās piedalījās 33 komandas no visiem Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoniem – Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, Dobeles un Jelgavas. Komandas sastāvā bija trīs cilvēki, viens no tiem – zemessargs vai profesionālā dienesta karavīrs.

Pirmo vietu un Latviešu virsnieku apvienības ceļojošo kausu sacensībās ieguva komanda ar nosaukumu “Durbe&Co”, kura pārstāvēja 44. kājnieku bataljonu no Liepājas, otro vietu ieguva komanda “Mītava” no 52. kaujas atbalsta bataljona Jelgavā, bet trešo vietu – komanda ar asprātīgu nosaukumu “Pēc piektdienas sindroms” no Liepājas.

''''

Izaicinājuma dalībniekiem bija iespējams izmēģināt spēkus alpīnismā, granātas mešanā, pirmajā palīdzībā, kā arī šaušanā ar airsoft un pneimatiskajiem ieročiem. Tāpat dalībniekiem bija iespēja nomaskēties, izmēģināt militāro sakaru līdzekļus, orientēties tumšā pagrabā, izmantojot nakts redzamības ierīces, kā arī pārbaudīt spēkus fizisko normatīvu kārtošanā un militārajā stafetē, kur pilnā zemessarga ekipējumā bija jānes nestuvēs salikti smilšu maisi. Komandu uzdevums bija apmeklēt visus 10 kontrolpunktus un izpildīt sagatavoto uzdevumu.

Zemessardze sadarbojas ar Latviešu virsnieku apvienību, organizējot pasākumus ar mērķi veicināt patriotismu un sniegt priekšstatu par iespējām ikvienam piedalīties valsts aizsardzībā, tādējādi attīstot pilsonisko apziņas un patriotismu, popularizējot arī veselīgu dzīvesveidu un uzlabojot fizisko formu, kā arī dzīvē un konkrēti valsts aizsardzībā pielietojamu iemaņu apguvi. “Latviešu virsnieku apvienības ceļojošā kausa” izcīņa ir kļuvusi par tradīciju.

''''''''

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Informāciju sagatavojusi:

Lāsma Fūrmane

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 28014229

E-pasts: lasma.furmane@mil.lv