Notiks Zemessardzes 27. kājnieku bataljona komandiera maiņas ceremonija

07.07.2022
Komandiera maiņas ceremonija
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Informācijas daļa Tālr.27327669

27.kājnieku bataljons8. jūlijā, plkst. 19.00, Cēsīs, Vienības laukumā svinīgā ceremonijā Zemessardzes 27. kājnieku bataljona komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Egils Dēvits, nomainot līdzšinējo bataljona komandieri pulkvežleitnantu Normundu Zaviļeiski.

Ceremoniju apmeklēs Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš, Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas komandieris majors Mārtiņš Bērziņš, Dānijas Nacionālās gvardes štāba bataljona sadarbības virsnieks kapteinis Karls Kristiansens (Carl Kristiansen), brigādes vienību komandieri, karavīri un zemessargi, kā arī Cēsu, Siguldas un Limbažu novada vadītāji, Valsts un pašvaldības policijas pārstāvji, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji. Muzikālo pavadījumu ceremonijā nodrošinās Zemessardzes orķestris.

 
Pulkvežleitnants Egils Dēvits dienestu bruņotajos spēkos sācis 1995. gadā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Dienesta laikā bijis sapieris-eksperts, pasniedzējs un daļas priekšnieks, kā arī komandieris Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas skolā un Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra komandieris.  Starptautisko operāciju pieredzi ieguvis, piedaloties starptautiskajās operācijās Irākā un Afganistānā. Pēdējos trīs gadus E.Dēvits dienēja Briselē kā štāba virsnieks militārajā pārstāvniecībā NATO/ES/ACO.

Dienesta laikā saņēmis vairākus Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku apbalvojumus.

Līdzšinējais bataljona komandieris pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis savus amata pienākumus veica no 2018. gada septembra un dienesta gaitu turpinās kā štāba virsnieks NATO Sabiedroto spēku Augstākās virspavēlniecības štābā Eiropā (SHAPE).

Pirms svinīgās ceremonijas, no plkst. 18.00 Cēsīs, Vienības laukumā būs apskatāma Zemessardzes 27. kājnieku bataljona militārās tehnikas un ekipējuma izstāde, kā arī būs iespēja uzzināt iestāšanās Zemessardzē nosacījumus.