Notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes zemessargu pamatapmācības nometne

10.02.2021
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigāde

No 13. februāra līdz 5. martam poligonā “Meža Mackeviči” Daugavpils novada Vaboles pagastā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes organizētā zemessargu pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies jaunie zemessargi no visām Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienībām.

Zemessargi trīs nedēļu laikā Militārās pamatapmācības 1.  līmeņa kursa ietvaros poligonā “Meža Mackeviči” apgūs ieroču un šaušanas apmācību, ierindas apmācību, topogrāfiju un orientēšanos, lauka kaujas iemaņas, fizisko sagatavotību un citus militārās apmācības priekšmetus. Lauka nometnē zemessargi apgūs arī pirmās palīdzības kursu, iegūstot apliecību par tā pabeigšanu. Apmācību teorētiskās un praktiskās nodarbības vadīs instruktori no 3. Latgales brigādes štāba un bataljoniem, kā arī citām Zemessardzes vienībām.

Šāda līmeņa apmācības notiek lauka nometņu veidā, lai koncentrētu pieejamos personāla, materiāli tehnisko līdzekļu un finanšu resursus.

Visā nometnes laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta drošībai un tiks ievērotas Covid – 19 izplatības ierobežošanai noteiktās prasības, tostarp – pirms piedalīšanās apmācībās dalībniekiem un personālam būs jāuzrāda negatīvs Covid - 19 analīžu tests, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms apmācību procesa uzsākšanas.

Fotogalerija no mācībām poligonā publicēta: https://www.flickr.com/photos/latvijas_armija