Notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes zemessargu pamatapmācības un rezerves karavīru apmācības nometne

03.07.2020
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štābs

No 6. līdz 26. jūlijam Skrundas novadā, poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novadā, objektā “Upīškalns” notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotā zemessargu pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies jaunie zemessargi no visām Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībām.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē izveidojusies tradīcija - dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, izmantojot nometnes modeli, kur zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā trīs nedēļu ilgā laika posmā.

Nometnē zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūs ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem būs iespēja uzlabot arī savu fizisko sagatavotību. Apmācības procesu nodrošinās instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un bataljoniem.

Paralēli zemessargu pamatapmācības nometnei poligonā “Mežaine” notiks arī rezerves karavīru militārā apmācība, kuras laikā rezerves karavīri atsvaidzinās dienesta laikā gūtās militārās iemaņas un zināšanas veikt pienākumus vienības uzdevumu izpildē.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Dobelē un Ventspilī, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

''''

Foto: Alberts Dinters

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Guna Pričina

Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba

Informācijas daļas galvenā speciāliste

Tālrunis: 26577342; 67209913

guna.pricina@mil.lv